Przejdź do treści

Rekuperacja z klimatyzacją

Jedno rozwiązanie wiele korzyści

Wykonując instalacje rekuperacja z klimatyzacją na wiele pomieszczeń mamy możliwość wykorzystać ją na wiele sposobów:

Możliwości

Funkcję na początek

Klimatyzacja

Chłodzenie pomieszczeń;

WENTYLACJA Z ODZYSKIEM CIEPŁA​

Dokładając centralę rekuperacyjną mamy wentylację z odzyskiem ciepła;

Pompa ciepła

Tymi samymi urządzeniami możemy ogrzewać pomieszczenia;

Podział strefowy

Dokładając podział strefowy powietrza możemy z dużą dokładnością sterować temperaturą w każdym pomieszczeniu;

Nawilżacz

Dokładając nawilżacz mamy sterowanie wilgotnością.

Co zyskujemy?

1 %
tańszy koszt kanałów i kratek

jedna instalacja na dwa systemy klimatyzacja i wentylacja,

1 %
tańszą klimatyzację kanałową

precyzyjne sterowanie strefowe zamiast wielu jednostek kanałowych,

1 %
mniejszy koszt instalacji klimatyzacji

Jeden agregat + jedno urządzenie wewnętrzne. W zależności od ilości pomieszczeń oszczędność nawet do 50%.

Teraz skupmy się na funkcjach

+ Klimatyzacja kanałowa

System klimatyzacji kanałowej jest pierwszym wyborem w przypadku klimatyzacji, gdy estetyka jest głównym priorytetem. W większości instalacji kanałowych HVAC, zarówno wewnętrzne urządzenie, jak i kanały są ukryte nad podwieszanym sufitem lub częścią dachową, więc wszystko, co jest widoczne z wnętrza pomieszczenia, to dyskretne kratki. Rodzaj kratek i ich rozmieszczenie zależą tylko od inwencji naszej lub architekta.

Różnica zobrazowana jest na obrazkach poniżej.

Zdjęcie po lewej pokazuje klasyczne rozwiązanie klimatyzacji przy zastosowaniu jednostki wewnętrznej powieszonej na ścianie. Urządzenia chociaż coraz ładniejsze, wciąż są duże, w większości białe i emitują hałas podczas pracy.

Natomiast zdjęcie po prawej ilustruje wygląd instalacji klimatyzacji kanałowej. Najczęściej jest to kratka wentylacyjna i tyle. Urządzenie zwykle jest zainstalowane na poddaszu albo w garażu, przez co nie potrzebujemy mieć jednostki wewnętrznej na ścianie. I pozbywamy się hałasu z pomieszczeń.

+ Rekuperacja

Mając już odpowiednio zaprojektowaną i doskonale dobraną klimatyzację kanałową – mamy też system kanałów, który zaprojektowany prawidłowo, możemy wykorzystać aby rozszerzyć zakres działania.

Dodając do naszej klimatyzacji centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła – otrzymujemy nie tylko chłodzenie ale i wentylację. Co więcej, oba te urządzenia będą współpracować korzystając z tych samych kanałów i kratek  wentylacyjnych w pokojach. Klimatyzator w zimie będzie dodatkowo ogrzewał powietrze wentylacyjne, a w lecie chłodził.

Od teraz w naszych pomieszczeniach nie tylko zadbamy o odpowiednią temperaturę, ale jeszcze o świeże powietrze.​

+ Podział strefowy

Jeśli chcielibyśmy mieć możliwość ustawienia różnych temperatur dla różnych pomieszczeń to niezbędny będzie system który nam to umożliwi – tu z pomocą przychodzą odpowiednie przepustnice z automatyczną kontrolą temperatury i ilości powietrza. Taki system automatycznie steruje zarówno ilością powietrza nawiewanego jak i mocą agregatu.

Dzięki temu możemy precyzyjnie dobrać wielkość agregatu.

Sterowanie strefowe pozwala ustawiać różne temperatury dla różnych pomieszczeń, a system sam będzie zarządzał pracą klimatyzacji i innych podłączonych systemów, aby te temperatury osiągnąć.

+ Nawilżacz

Nawilżanie powietrza jest bardzo istotnym aspektem w okresie grzewczym, kiedy wilgotność powietrza jest bardzo niska, spada ona do 20-30%. Niska wilgotność powietrza wpływa niekorzystnie na zdrowie i samopoczucie człowieka. I tak jak w poprzednich rozwiązaniach, wszystko jest rozprowadzane tymi samymi kanałami.

+ Oczyszczanie powietrza wentylacyjnego

Bardzo ważnym składnikiem systemu jest oczyszczanie powietrza. Możemy zastosować super filtry włącznie z węglowym, elektrofiltry oraz systemy Promieniowej Jonizacji Katalitycznej zabezpieczając się przed niekorzystnymi zanieczyszczeniami powietrza. Systemy elektrofiltrów i filtry węglowe pozwalają na oczyszczenie powietrza z smogu.

Systemy Promieniowej Jonizacji Katalitycznej zabija wirusy i bakterie włącznie z Covid19.

Wszystkie funkcje działają automatycznie

Dzięki precyzyjnemu rozdziałowi na pomieszczenia oraz bardzo wydajnym pompą ciepła powietrze powietrze możemy zbudować system wydajny i tani. Tani zarówno w budowie jak i eksploatacji.

Bazą systemu jest odpowiednio zaprojektowany i zaizolowany system kanałów zakończonych  puszkami rozprężnymi z kratkami.

Aby móc sterować temperaturą w pomieszczeniach instalujemy odpowiednie przepustnice z automatycznym sterowaniem temperaturą i ilością powietrza. Mózgiem systemu jest procesor sterujący agregatem pompy ciepła i  położeniem przepustnicy. Elementami sterującymi są sterowniki pomieszczeniowe z czujnikami temperatury.

Motorem systemu jest Pompa ciepła i centrala wentylacyjna. Pompy ciepła przeszły rewolucję technologiczną i potrafią już działać niezawodnie i bez straty na wydajności do skrajnych temperatur. Dlatego możemy im powierzyć ogrzewanie i chłodzenie naszego domu.

Cały system może być bardzo tani w montażu korzystając z tanich urządzeń, możemy też wybrać urządzenia znanych fabryk oferujących doskonałe parametry pracy i niezawodności.

Co oferujemy?

Wycena

Wycenimy i dobierzemy optymalne urządzenia

Projekt Wykonwaczy

Przygotujemy profesjonalny projekt wykonawczy

Instalacja

Zainstalujemy wszystkie urządzenia

Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc!

Adres e-mail: [email protected]

Numer telefonu: 600-898-404