Przejdź do treści

Pompa ciepła powietrze-powietrze

Inaczej klimatyzator kanałowy bardziej inteligentny.

Każdy klimatyzator kanałowy składa się z jednostki wewnętrznej agregatu i sterownika.

Regulacja temperatury i siły nawiewu jest sterowana z jednego pomieszczenia. Aby rozprowadzić powietrze do wielu pomieszczeń można zastosować kanały, jednak sterowanie temperaturą będzie tylko w jednym pomieszczeniu. Ilość powietrza będzie zawsze taka jak ustawimy w fazie montażu.
 Jeśli będziemy chcieli mieć wpływ na urządzenie w każdym pomieszczeniu to musimy zamontować oddzielne jednostki wewnętrzne na każde z pomieszczeń. Problemem może być brak miejsca, cena takiego systemu, oraz wielkość jednostek wewnętrznych (zazwyczaj najmniejsze urządzenia mają 2,5 kW, 3,5 kW).

nasza propozycja

My proponujemy nową technologię

Strefowy rozdział powietrza i sterowanie temperaturą w każdej strefie

Do standardowej klimatyzacji kanałowej dodajemy system przepustnic, sterowniki z termostatami w każdej strefie i komputer zawiadujący rozdziałem powietrza, siłą nadmuchu i temperaturą.

Opcjonalnie cały system może być obsługiwany zdalnie poprzez smartfon lub być zintegrowany z automatyką KNX włącznie ze sterowaniem głosowym.

W ten sposób możemy utworzyć do 8 stref, z których każda będzie miała odrębne niezależne sterowanie.

Wielkość urządzenia będzie precyzyjnie dobraną sumą zapotrzebowania chłodu naszych pomieszczeń. Dzięki temu redukujemy wielkość urządzeń, a co za tym idzie oszczędzamy na rachunkach i kosztach instalacji.

Kanały doprowadzające powietrze są odpowiednio zaizolowane i zakończone puszkami rozprężnymi. Elementami kończącymi kanały mogą być anemostaty i różnego rodzaju kratki szczelinowe. Ich kształt, kolor i usytuowanie zależy od naszej inwencji lub projektu designu.

Poniżej parę przykładów z naszych instalacji:

Kratka szczelinowa

Kratka szczelinowa do zabudowy

kratka podłogowa

Mogą być w wersji drewnianej, aluminiowej lub ze stali nierdzewnej.

Takim systemem możemy obsłużyć każdą powierzchnię, a klimatyzatory mogą chłodzić i grzać w bardzo oszczędny sposób.

W zależności od przeznaczonego budżetu możemy zaproponować system na urządzeniach znanych i renomowanych Firm jak Mitsubishi czy Daikin, jak też na wiele tańszych urządzeniach chińskich fabryk Haier czy Gree.

Dokładając do takiej instalacji centralę wentylacyjną dodajemy świeże oczyszczone powietrze zewnętrzne.

Pozostałe artykuły które mogą Ciebie zainteresować:

Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się jak możemy Ci pomóc!

Adres e-mail: [email protected]

Numer telefonu: 600-898-404